Wyróżnienia indywidualne w futbolu

Wyróżnienia indywidualne w futbolu
www.resocjalizacja.com.pl

wyroznienia_indywidualne_w_futbolu.jpg

Piłka nożna, jak powszechnie wiadomo, jest sportem zespołowym. Nie oznacza to jednak, że wszystkie nagrody przyznawane w świecie piłki mają taki charakter.
Jest również sporo indywidualnych wyróżnień i trofeów, które są niezwykle prestiżowe. Z pewnością, każdy piłkarz chciałby zdobyć Złotą Piłkę, która jest bez wątpienia najbardziej prestiżowym indywidualnym wyróżnieniem w świecie futbolu.

Jest to nagroda uniwersalna, którą może zdobyć zawodnik grający na każdej pozycji, w tym również na bramce, chociaż trzeba przyznać, że w ostatnich latach otrzymują ją właściwie wyłącznie piłkarze na wskroś ofensywni. Ogromnym prestiżem cieszą się również tytuły króla strzelców w poszczególnych imprezach.

Tutaj nie ma miejsca na subiektywne oceny umiejętności graczy, ponieważ wygrywa je ten, kto strzeli najwięcej bramek. W tej dziedzinie mogą wyróżnić się również piłkarze ze słabszych klubów czy reprezentacji, którzy drużynowo raczej nic wielkiego nie wywalczą – dobrze, że mają oni szansę zabłysnąć chociaż indywidualnie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *