To co w piłce najważniejsze

To co w piłce najważniejsze

to_co_w_pilce_najwazniejsze.jpg

Piłka nożna jest chyba najpopularniejszym sportem na świecie. Jak powszechnie wiadomo, piłkarze należą również do grona najlepiej opłacanych sportowców.

Ogromne sumy, jakie na co dzień są obecne w tej dyscyplinie z pewnością mają wpływ na jej obraz, jednak chyba nie one są tutaj najważniejsze. Dowodem na to może być chociażby podejście zawodników do mistrzostw świata, czyli najbardziej prestiżowych zawodów w tej dyscyplinie.

Niejednokrotnie miały miejsce sytuacje, w których piłkarze rezygnowali z ogromnych zarobków w najlepszych klubach, żeby przenieść się do biedniejszych zespołów, w których mieliby szansę więcej grać, a nie tylko przesiadywać na ławce rezerwowych. Często w takich sytuacjach największą motywacją jest dla nich perspektywa zagrania w reprezentacji na mistrzostwach świata, gdzie również nie zarobią, jak na skalę piłkarską, jakiś oszałamiających pieniędzy.

Walka o to trofeum jest dla nich ważniejsza od wysokich zarobków. Sport ten nie jest więc aż tak komercyjny, jak mogłoby się niektórym wydawać.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *