Puchary, nagrody i trofea

bogaty zegarek zegarek citizen jy8020-52e dla bogaczy

puchary_nagrody_i_trofea.jpg

W piłkarskim świecie funkcjonuje wiele różnego rodzaju nagród, trofeów i wyróżnień. Najlepsi zawodnicy w całej swojej karierze potrafią zdobyć łącznie nawet kilkadziesiąt tego typu odznaczeń, chociaż oczywiście są i tacy, którzy grając w piłkę całe życie nigdy nic znaczącego nie osiągnęli.

Pamiętać należy, że fakt posiadania danego trofeum nie oznacza, że się w stu procentach na nie zasłużyło. Jeśli na przykład dana drużyna zdobywa mistrzostwo świata, to okolicznościowe medale i oficjalny tytuł przysługują wszystkim zawodnikom kadry, nawet tym, którzy w ogóle w danym turnieju nie zagrali.

Czasami niektóre decyzje o przyznaniu nagród bywają też kontrowersyjne – dotyczy to głównie tych „uznaniowych”, a w mniejszym stopniu wywalczonych bezpośrednio na boisku. W piłce reprezentacyjnej największą wartość ma bez wątpienia mistrzostwo świata.

W klubowym futbolu na takie miano zasługuje chyba tryumf w Lidze Mistrzów. Indywidualne nagrody, na które warto zwrócić szczególną uwagę, to przede wszystkim Złota Piłka oraz tytuły króla strzelców oraz najlepszego zawodnika różnego rodzaju zawodów.

http://www.zegarki.com.pl/suunto-core-all-black1.html

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *